Skip to main content
OneTouch

Zacznijmy od początku

Zacznijmy od początku

Wykryto u Ciebie cukrzycę. Co teraz?

Nie jesteś sam/sama. Jak wynika z raportu Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej z 2017 roku, jedna na 11 dorosłych osób na świecie choruje na cukrzycę, a u co drugiej osoby choroba nie została jeszcze rozpoznana.1 Rozpoznanie cukrzycy jest pierwszym krokiem do uzyskania kontroli nad chorobą. Informacja, że jesteś chory/chora na cukrzycę, może być początkowo szokująca i przytłaczająca. Stronę www.OneTouch.pl stworzyliśmy po to, by Ci pomóc.

Znajdziesz tu informacje na temat cukrzycy, takie jak podział na typy oraz dolegliwości i objawy, a także dowiesz się, dlaczego tak ważne jest jej leczenie, w tym monitorowanie poziomu glukozy we krwi oraz przyjmowanie przepisanych leków. Wyjaśnimy Ci podstawowe zasady zdrowego żywienia i aktywności fizycznej i przedstawimy inne sposoby dbania o siebie, które pomogą zmniejszyć ryzyko powikłań. Krótko mówiąc, chcemy wspierać Cię w terapii cukrzycy, krok po kroku.

Twoje życie uległo zmianie, lecz gdy będziesz skutecznie leczyć cukrzycę, poprawisz swój stan zdrowia i obniżysz ryzyko powikłań w przyszłości. Dzięki temu będziesz mógł/mogła wieść dłuższe i zdrowsze życie z cukrzycą.

Nie stawiaj sobie zbyt ambitnych celów. To nie wyścig czy konkurs. Po prostu nie poddawaj się i zrób wszystko, co w Twojej mocy. Powiedz sobie, że jesteś tego wart/warta i znajdź motywację do działania.

1 Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna (International Diabetes Federation). (IDF) IDF News World Diabetes Day 2017. Bruksela, Belgia. Dostęp do wersji online: 5 maja 2018, @ https://www.idf.org/news/94:new‐idf‐figures‐show‐continued‐increase‐in‐diabetes‐across‐the‐globe,‐reiterating‐the‐need‐for‐urgent‐action.html

CO/LFS/0416/0039(1)