Skip to main content
OneTouch

Zacznijmy od początku

Zacznijmy od początku

Wykryto u Ciebie cukrzycę. Co teraz?

Nie jesteś sam/-a. Jak wynika z raportu Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej, w 2015 roku jedna na 11 dorosłych osób choruje na cukrzycę, a u co drugiej osoby choroba nie została jeszcze rozpoznana1. Rozpoznanie cukrzycy jest pierwszym krokiem do uzyskania kontroli nad chorobą.

Informacja, że jesteś chory/-a na cukrzycę może być początkowo szokującą i przytłaczającą wiadomością. Dlatego stworzyliśmy tę stronę w celu poszerzenia wiedzy pacjentów na temat choroby. Znajdziesz tu informacje dotyczące znaczenia monitorowania poziomu glukozy we krwi oraz przyjmowania leków – czy to w postaci tabletek, czy zastrzyków z insuliną. Wyjaśnimy Ci podstawowe zasady zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Pokażemy Ci, na co należy zwracać uwagę i jak należy o siebie zadbać, aby zmniejszyć ryzyko powikłań. Chcemy wspierać Cię w terapii cukrzycy, krok po kroku.

Twoje życie wkrótce się zmieni, lecz jeśli będziesz skutecznie leczyć cukrzycę, poprawisz swój stan zdrowia i obniżysz ryzyko powikłań. Dzięki temu będziesz mógł/mogła wieść dłuższe i zdrowsze życie. Nie stawiaj sobie zbyt ambitnych celów, ale postaraj się zrozumieć swoją sytuację i nie poddawaj się w walce o swoje zdrowie. Postaramy się Ci w tym pomóc.

CO/LFS/0416/0039